POMOZTE
OCHRÁNIT
VODU!

Matouš
Kirschner
VYBIL ČÁST STÁDA KVŮLI NEDOSTATKU VODY.


Jeho příběh V

Pana Kirschnera trápí nedostatek vody především kvůli zvířatům. Jeho 11 metrů hluboká studna na statku už vodu nemá a před dvěma lety tu vyschla i 1,5 metru hluboká přírodní studánka. Vodu z potoka tak filtruje čističkou s nanovlákny. Za 1 hodinu získá přibližně 10 litrů pitné vody.

11 metrů hluboká studna
už zcela vyschla

6 krav už musel vybít.
Neměly by co pít.

Vodou z potoka napájí pan Matouš i hospodářská zvířata. Stará se o malé stádo horských krav, má ovce, husy, králíky, koně a včely. Na jaře ale musel předčasně vybít 6 kusů dobytka. Vlivem těžby a sucha krajina trpí nedostatkem vody. Kvůli tomu nenarostla nová tráva, která by jinak nahradila docházející seno.

Víte kolik litrů vody na den potřebují
hospodářská zvířata?

Nedostatek vody má i další následky. Znemožňuje mimo jiné i živočišnou produkci, a tím klesá soběstačnost a ekonomická udržitelnost daného regionu.

Další příběh ▶

Co můžete udělat vy?

Podpořte nás finančně

V
Frank Bold Society poskytuje služby těžbou zasaženým občanům, Libereckému kraji i odpovědným úřadům. Finančním darem nám pomůžete prosazovat zájmy všech, které těžba ohrožuje.

Napište ministrovi

V
Pomozte rodinám z dotčených oblastí zase klidně žít, pomozte nám ochránit českou pitnou vodu! Ukažte, že nejste k ničení naší země lhostejní a vyzvěte ministra Richarda Brabce, aby ji ochránil. Napište mu na sociálních sítích nebo na mail richard.brabec@mzp.cz.

Odebírejte novinky o Turówě

V
Dejte nám na sebe e-mail a budeme vás pravidelně informovat o dění kolem těžby v Turówě.

Sdílejte to dál

V
Šiřte příběh dál, sdílejte jej na sociálních sítích a mezi své známé.
#vodanebouhli @RibraRichard #Turow