POMOZTE
OCHRÁNIT
VODU!

Michal a Eva
Kopečtí
NEDOSTATKEM VODY TRPÍ RODINA I KONĚ.


Jejich příběh V

Důl připravil o vodu i chovatele koní. Už dva roky jsou jejich studniční zásoby tak malé, že sotva stačí pro napájení koní. V loňském roce si od města pronajali 1000litrový zásobník na vodu, který jim naplnili hasiči. Jistotu, že k tomu budou svolní i příště, ale nemají.

Loni dovezli vodu hasiči. Ale co letos?

2 piva za 1 várku prádla

Zásoby pitné vody do kuchyně nebo koupelny řeší buď balenou vodu z obchodu, nebo čerpáním od sousedů, kteří mají hluboký vrt. K sousedům chodí i s prádlem. Za jednu vypranou várku jim děkují dvěma lahvemi piva, směnný obchod tu naštěstí funguje.

Kolik vody spotřebuje vaše rodina za týden?

Běžná rodina se čtyřmi členy, bydlící v rodinném domku napojeném na vodovodní řád, spotřebuje průměrně 3000 litrů za týden. To je 3x větší množství vody, než se kterým musí vyjít rodina Kopeckých z Václavic. Navíc neví, kdy znova hasiči doplní zásobník.

Osobní hygiena, koupel, sprcha1 440 l
WC840 l
Praní, úklid140 l
Příprava jídla, mytí nádobí280 l
Zalévání200 l
Pití60 l
Ostatní40 l
Celkem3000 l
Další příběh ▶

Co můžete udělat vy?

Podpořte nás finančně

V
Frank Bold Society poskytuje služby těžbou zasaženým občanům, Libereckému kraji i odpovědným úřadům. Finančním darem nám pomůžete prosazovat zájmy všech, které těžba ohrožuje.

Napište ministrovi

V
Pomozte rodinám z dotčených oblastí zase klidně žít, pomozte nám ochránit českou pitnou vodu! Ukažte, že nejste k ničení naší země lhostejní a vyzvěte ministra Richarda Brabce, aby ji ochránil. Napište mu na sociálních sítích nebo na mail richard.brabec@mzp.cz.

Odebírejte novinky o Turówě

V
Dejte nám na sebe e-mail a budeme vás pravidelně informovat o dění kolem těžby v Turówě.

Sdílejte to dál

V
Šiřte příběh dál, sdílejte jej na sociálních sítích a mezi své známé.
#vodanebouhli @RibraRichard #Turow